Polacy na Festiwalu Kiełbasy

27 października na stronie internetowej Polonii węgierskiej ukazał się następujący artykuł:

Na odbywającym się po raz 17-ty w Békéscsaba dorocznym Festiwalu Kiełbasy już po raz 15-ty nie zabrakło reprezentacji Polski.
26 października, tym razem w barwach tamtejszego Samorządu Polskiego i Stowarzyszenia Kulturalnego Przyjaźni Polsko-Węgierskiej obok polonijnych i węgierskich przedstawicieli w/w wystąpiła delegacja Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Nakle Śl. k/ Tarnowskich Gór. Tarnowskie Góry są miastem partnerskim Békéscsaba. Weteran tamtejszych polsko-węgierskich kontaktów Teodor Horzela przywiózł ze sobą najprawdziwszego reprezentanta Zespołu Pieśni i Tańca „Sląsk” z Koszęcina. Nawiązano kontakty z Kolbas Klubem (Klubem Kiełbasy) i w następnym roku ZPiT „Śląsk” przy udziale w/w chce zrobić imprezę, która będzie namiastką węgierskiego festiwalu kiełbasy. Przy stoisku nr 190 bawiono się znakomicie, polscy goście częstowali przywiezioną z Polski kiełbasą, a tutejsi zmagali się z wyrobem węgierskich specjałów wędliniarskich ( na zdjęciu obok). Festiwal odwiedzili uczestnicy Forum Polonijnego z przewodniczącą OSP na czele, które poprzedniego dnia odbywało się w Békéscsaba, a w sobotę po południu w nadzwyczaj miłej atmosferze spotkali się z przedstawicielami miejscowej Polonii. Pieczono przygotowane podczas festiwalu kiełbasy, śpiewom i rozmowom nie było końca.

oryginalny tekst na :
http://polonia.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=2910:polacy-na-festiwalu-kiebasy&catid=5:aktualne&Itemid=17

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress