Festiwal Kiełbasy

W dniach 22-25 października 2015 roku na Węgry udała się grupa kilku członków Stowarzyszenia w celu uczestniczenia w XIX -tym Międzynarodowym Festiwalu Kiełbasy w Bekeszczabie, w drodze do Bekeszczaby było krótkie zwiedzanie Budapesztu.
W sobotę w dniu konkursu robienia kiełbasy z dwóch estrad przekazaliśmy pozdrowienia z Polski dla Węgrów (słuchało nas 4-6 tys. osób) . Zaśpiewaliśmy nawet z węgierskimi orkiestrami, co zostało bardzo sympatycznie przyjęte przez uczestników i osoby obserwujące.
Z ramienia Stowarzyszenia w wyjeździe wzięli udział: Piotr Brzeziński, Teodor Horzela i Maciej Nuszkiewicz.
Na miejscu był też nasz Członek Honorowy Mate Laszlo. Cała nasza grupa wzięła udział w biesiadzie z członkami Stowarzyszenia Kulturalnego Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Bekeszczabie, w czasie której spożywaliśmy zrobioną wcześniej kiełbasę. Spotkaliśmy się również z oficjalną delegacją miasta Tarnowskie Góry (partnerskiego miasta Bekeszczaby).
Koledzy którzy uczestniczyli w tej imprezie po raz pierwszy byli zaskoczeni jej rozmiarami. Pogoda nam dopisała a powrót do kraju odbył się w dobrej atmosferze ze wspomnieniami „przygód” jakie nas spotkały.Natomiast wszyscy uczestnicy wyjazdu byli zaskoczeni bardzo słabymi warunkami mieszkaniowymi w internacie, w którym byliśmy zakwaterowani. Prowadzona przez nas bursa wygląda przy tym jak trzy-cztero gwiazdkowy hotel.
Nasza młodzież powinna to zobaczyć i przestała by narzekać.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress