Spotkanie Wigilijne w Bursie – 18.12.2013

Tradycyjnie już jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia na opłatku i wieczerzy wigilijnej zbiera się prawie cała społeczność naszej BURSY (wychowawcy, wychowankowie, członkowie Zarządu Stowarzyszenia, pozostali pracownicy) oraz zaproszeni gości. Z ramienia ZS CKR gośćmi byli Dyrektor – Sławomir Wawrzyniak i pedagog – Ewa Michalik. Byli również przedstawiciele Rady Rodziców BURSY.  Dodatkowo zaprosiliśmy przedstawicieli Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego z Koła Terenowego w Zbrosławicach, którym nasze Stowarzyszenie współpracuje od 2004 roku.

Młodzież naszej bursy przygotowała, pod kierunkiem wychowawcy pani Doroty Horzela, jasełka. Wzięło w nich udział dwunastu naszych wychowanków. Kilku wychowanków pomagało przy zastawianiu stołów i pracach kuchennych. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie. Po kolacji i przekazaniu młodzieży prezentu pod choinkę (dzieciątka) w formie orbitreka, poprosiliśmy naszych gości ze Zbrosławic o krótki występ. Usłyszeliśmy w ich wykonaniu kilka kolęd w języku niemieckim. Podczas śpiewu kolędy „Cicha noc” po niemiecku, w następnych zwrotkach „przeszliśmy” na język polski i zaczęliśmy wspólne kolędowanie.

Jest to dobra okazja do wychowania młodzieży i kultywowania naszych tradycji. Tradycję tej wspólnej kolacji wigilijnej planujemy dalej kultywować.

Prezentujemy kilka zdjęć z tego spotkania.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress