Uroczysta sesja Rady Gminy Świerklaniec

W dniu 21 września 2018 roku o godzinie 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Nakle Śl. odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Świerklaniec. Nie byłoby w tym dla nas nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że naszemu koledze i członkowi honorowemu Stowarzyszenia prof. Januszowi Żmija wręczono tytuł Honorowego Obywatela Gminy Świerklaniec.
Oprócz tego wręczono gminną nagrodę GRACJA oraz przyznano stypendia dla uzdolnionej młodzieży z terenu gminy Świerklaniec.
Tytuł honorowego obywatela przyznaje się bardzo rzadko, stąd nasza radość, że odbyło się to na wniosek naszego Stowarzyszenia.
W imieniu Rady Gminy i Urzędu Gminy tytuł wraz z dyplomem wręczyli Przewodniczący Rady Gminy Świerklaniec – Jerzy Siwy wraz z Wójtem Markiem Cylem (zdjęcia nr 1 i 2). W uroczystości oprócz rodziny Profesora, radnych, wzięła udział również Starosta Powiatu Tarnogórskiego – Krystyna Kosmala oraz całe grono zacnych gości, wśród nich były Rektor Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie prof. Karol Musioł, aktualny rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie prof. Włodzimierz Sady i oczywiście nasz kolega, były Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie prof. Janusz Żmija (zdjęcie nr. 3). Oprócz tego Dziekan Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego UR w Krakowie prof. Andrzej Lepiarczyk oraz profesorowie z tej Uczelni – prof. Józef Kania, prof. Wiesław Musiał, prof. Norbert Marks. ZS CKR w Nakle Śl. reprezentowała dyrektor Łucja Chrzęstek-Bar (zdjęcie nr 4). Laudację w imieniu Stowarzyszenia wygłosił Prezes – Teodor Horzela (zdjęcie nr 5).
Po uroczystej sesji prof. Janusz Żmija zaprosił Wójta, Przewodniczącego Rady Gminy, Radnych, Sołtysów, gości przyjezdnych, Dyrektor ZS CKR i przedstawicieli Stowarzyszenia na uroczysty obiad w stołówce bursy. Kilku szacownych gości wpisało się do książki pamiątkowej. Wszyscy byli zdziwieni aktywnością naszego Stowarzyszenia, wyposażeniem prowadzonej bursy, wystrojem stołówki. Goście zachwalali smak i jakość podanych potraw, a już tzw. szlagierem był nasz „śląski kołocz”.
Wielu z gości robiło sobie pamiątkowe zdjęcia na „rektorskiej ławce” umieszczonej w altanie w ogródku bursy. Gościom z Krakowa nie chciało się wracać do domu.
My dziękujemy im za pobyt u nas i zapraszamy znowu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress